Wystawa pt.”Historyczne Papiery Wartościowe w Branży Kamieniarskiej w Polsce i na Świecie” ze zbiorów Tomasza Staniszewskiego

Wystawa pt.”Historyczne Papiery Wartościowe w Branży Kamieniarskiej w Polsce i na Świecie” ze zbiorów Tomasza Staniszewskiego

Ekspozycja „Historyczne Papiery Wartościowe w Branży Kamieniarskiej w Polsce i na Świecie” zostanie zorganizowana w trakcie tegorocznej edycji poznańskiej imprezy. Wernisaż kolekcji Tomasza Staniszewskiego to kolejna atrakcja targów Stone.
Celem wystawy jest przybliżenie zwiedzającym historii dawnych firm związanych z eksploatacją oraz  obróbką kamienia naturalnego jak również pokazanie kunsztu artystycznego wykonanych przez nich akcji i obligacji. Ekspozycja to także aspekt edukacyjny, którym jest pokazanie czym były i są papiery wartościowe. Szczególne miejsce zajmą te związane z polską branżą budowlano-kamieniarską.
Patronem Wystawy jest Stowarzyszenie Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych w Warszawie, a Sponsorem Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Podczas wernisażu zaprezentowanych zostanie 150 starych akcji i obligacji z Polski i ze świata pochodzących z kolekcji należącej do Tomasza Staniszewskiego. Właściciel firmy Inbra Polska, Członek International Bond&Share Society IBSS w Londynie oraz Zarządu Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych w Warszawie będzie piastował funkcję kustosza wystawy.
Ekspozycja „Historyczne Papiery Wartościowe w Branży Kamieniarskiej w Polsce i na Świecie” jest obok XIV Kongresu  Kamieniarskiego oraz Konkursu Mistrza Piaskowania kolejnym ważnym punktem w targowym harmonogramie. Impreza, która odbędzie się w dniach 18-21 listopada 2015 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oprócz tragów Stone zapowiada się więc niezwykle ciekawie.
46 lat, radomianin, absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zainspirowany wykładami o dziejach rynku papierów wartościowych prof. Leszka Kałkowskiego rozpoczyna już w okresie studiów budowę własnej kolekcji historycznych papierów wartościowych. Pasjonat historii gospodarczej, a zwłaszcza dziejów przemysłowych m. Radomia i okolic. Od ponad 20 lat związany z branżą kamieniarską. Jego firma INBRA POLSKA jest wiodącym importerem kamienia naturalnego w Polsce. Członek International Bond&Share Society IBSS w Londynie oraz członek Zarządu Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych w Warszawie. Autor kilku wystaw poświęconych polskim i zagranicznym historycznym papierom wartościowym. Założyciel portalu historii gospodarczej www.StarePapiery.pl